Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie – priorytet w pracy naszych gabinetów

Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie – priorytet w pracy naszych gabinetów

Gabinet stomatologiczny od zawsze uchodził za miejsce sterylne i bezpieczne. Wysokie wymagania czystości, odzież ochronna i perfekcyjna dezynfekcja pomieszczeń dawały pacjentom poczucie pewności i spokoju. Czasy pandemii w 2020 roku wymusiły, aby poprzeczkę podnieść jeszcze wyżej. Stawiając troskę o zdrowie i życie pacjentów na pierwszym miejscu, gabinety stomatologiczne zaczęły wyposażać się w nowoczesne sprzęty minimalizujące ryzyko zakażenia COVID-19.

Oto w jaką broń zaopatrzyliśmy się, aby każdy pacjent czuł się u nas bezpieczny i odprężony.

Lampa UV

W przyrodzie światło UV pochodzi od słońca i jest składnikiem jest promieniowania. W zależności od natężenia, oddziaływuje na organizmy żywe. O szkodliwym działaniu promieni UV słyszymy często w kontekście dziury ozonowej i zmian klimatu. W praktyce ultrafiolet naświetlając powierzchnię eliminuje wirusy gromadzące się na jego powierzchni, stanowiąc doskonałą ochronę także przed koronawirusami.

Lampa UV przepływowa

Działanie lamp przepływowych, także opiera się na promieniowaniu UV. Emitują one światło o długości fali UV-C 253,7 nm., które nieodwracalnie dezaktywuje bakterie, wirusy, pleśnie, grzyby oraz wszelkie inne drobnoustroje gdy tylko powyższe znajdują się w zasięgu promieni i w komorze dezynfekcyjnej w przypadku lamp przepływowych z wymuszonym obiegiem powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizacją

To zdecydowanie kombajn do produkcji idealnego powietrza! Niesamowita kombinacja filtrów, nie dająca szans żadnym wirusom i bakteriom, pozbywa się ich w 99,98%. Nasze oczyszczacze powietrza posiadają aż 4 filtry (wstępny, HEPA H13, z węglem aktywnym oraz fotokatalityczny z dwutlenkiem tytanu) zapewniające maksymalne oczyszczenie powietrza. Do tego wyposażone zostały w lampy UV biologicznie oczyszczające powietrze oraz jonizator. To ten ostatni sprawia, że oddychamy absolutnie świeżym i idealnie zbilansowanym powietrzem, porównywalnym do tego którego doświadczamy w górach czy nad morzem. Wskaźniki umieszczone na sprzęcie potwierdzają, że nasi pacjenci nie tylko mogą czuć się bezpieczni, ale również zrelaksowani naprawdę świeżym powietrzem.

CLEVO

To narzędzie służące lekarzom dentystom do szybkiej dezynfekcji narzędzi. Pozwala w krótkim czasie nawet 15 sekund skutecznie wysterylizować końcówki stomatologiczne, narzędzia zabiegowe i chirurgiczne za pomocą promieni ultrafioletowych, pozbywając się 98% wirusów, bakterii i drobnoustrojów poprzez zniszczenie ich łańcuchów DNA.