Zdrowy uśmiech po 40-tce? To możliwe!

W pewnym wieku nasz organizm zaczyna się zmieniać. „Czterdziestka” to nie koniec świata, ale warto mieć świadomość, że w naszym ciele zaczyna zachodzić metamorfoza. Zmieniają się nawyki żywieniowe, słabnie metabolizm i stajemy się podatni na więcej chorób, łupie w krzyżu a aktywności, które wcześniej nie sprawiały kłopotu, mogą przysporzyć bólu lub kontuzji. Wkroczenie w nowy etap w życiu, nie pozostaje też obojętne dla zębów. Jak zatem zadbać o zdrowy uśmiech po 40-tce?

Żółknięcie, nieestetyczne przebarwienia, ból dziąseł, nocne zgrzytanie czy nieprzyjemny zapach z ust, to tylko nieliczne z bolączek, na które narażone są bardziej osoby po ukończeniu czterdziestego roku życia.

Zmiana koloru zębów, to w głównej mierze skutek odkładania się płytki nazębnej, dlatego tak istotne jest regularne usuwanie kamienia nazębnego w gabinecie stomatologicznym. Dodatkowo kamień wzmaga stany zapalne dziąseł, doprowadzając do poważnych chorób a nawet wypadania zębów.

Nie ma jednak co ukrywać, że problemy w jamie ustnej u osób 40+ w dużej mierze są efektem zaniedbań, nieprawidłowej higieny lub używek. I choć osoby takie są szczególnie narażone na ubytki na powierzchniach stycznych zębów, to główną przyczyną ubytków są niewypełnione”dziury” i nieregularne mycie zębów.

Jak cieszyć się zdrowym uśmiechem na długo?

* Zadbaj o zbilansowaną dietę

* Przywiązuj uwagę do codziennej higieny jamy ustnej

* Odstaw używki

* Rzuć palenie

* Regularnie odwiedzaj stomatologa

* Usuwaj kamień przynajmniej raz w roku

Stan zdrowia a także kondycja zębów, w dużej mierze zależy od trybu życia, nawyków żywieniowych i higieny. Warto więc, postawić na zdrowie, aby na długo cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem.

Dodaj komentarz