Zdrowe i proste zęby w każdym wieku- skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z ortodontą.

 

Zdrowe zęby i prosty zgryz to nie tylko moda na wszechobecną doskonałość, ale przede wszystkim troska o zdrowie. Niestety nie każdy człowiek rodzi się z uśmiechem Jamesa Bonda, co wcale nie oznacza, że takiego uśmiechu nie możemy mieć. I chociaż wizyty u ortodonty i aparat ortodontyczny kojarzony był kiedyś tylko z dziećmi i nastolatkami, obecnie już wiele osób dorosłych przekonało się, że na założenie go, nigdy nie jest za późno. 

Dziś trzydziesto i czterdziestolatkowie w kolejce u specjalisty ortodonty nikogo już nie dziwią. Ba! Zdarzają się nawet starsi pacjenci, którzy zamarzyli, aby ich uśmiech powalał na kolana każdego, który zostanie nim obdarowany. Dzieje się tak dlatego, że nie istnieją żadne przeciwwskazania medyczne ograniczające górną granicę wieku. W dobie dziesiejszych trendów poprawiania wszystkiego, warto mieć na uwadze, że aparat ortodontyczny, to często nie tylko kwestia urody, ale głównie zdrowia. Oczywiście człowiek, który nie ma kompleksów uśmiechając się na ulicy, jest pewniejszy siebie, bardziej komunikatywny a nawet lepiej odbierany przez nowo poznane osoby. Jednakże nie można zapominać, że wady zgryzu wpływają nie tylko na ogólny wygląd i samopoczucie, ale w równej mierze na zdrowie jamy ustnej a nawet całego organizmu człowieka. Bóle głowy, nocne zgrzytanie zębami, wczesna utrata zębów a nawet problemy z kręgosłupem mogą być efektem nieprawidłowego ułożenia zębów. Niejednokrotnie także pacjenci przygotowujący się do zabiegu wszczepienia implantów lub założenia protezy, są kierowani przez stomatologa lub protetyka do ortodonty, aby przygotować ich do zabiegu i uniknąć przyszłych konsekwencji związanych np. z niedopasowaniem protezy. Istnieją różne sposoby leczenia wad zgryzu, najważniejsze to zdiagnozować problem. Warto umówić się ze specjalistą ortodoncji, aby ocenił przyczyny oraz zalecił najlepsze rozwiązania dostosowane indywidualnie do potrzeb pacjenta.

 

Serdecznie zapraszamy na Dzień Bezpłatnych Konsultacji Ortodontycznych dla dorosłych:

5 listopada, godz. 14:00-17:00, ul. Tysiąclecia Państwa Polskiego 10 lok.21a (nad Biedronką, obok Galerii Piotr i Paweł).

Obowiązują zapisy telefoniczne: 85 68 71 500

Ilość miejsc jest ograniczona.