Świąteczny prezent dla dbających o uśmiech? Oto lista!

Święta to czas radości, rodzinnego ciepła, ale i wielu rozmyślań, co podarować bliskim osobom, aby prezent był praktyczny i sprawił radość drugiej osobie. Zakładając, że każda osoba marzy o pięknym i zdrowym uśmiechu, przygotowaliśmy listę wymarzonych i sprawdzonych prezentów pod choinkę.

1. SZCZOTECZKA DO ZĘBÓW:

Coraz więcej osób korzysta z elektrycznych szczoteczek do mycia zębów. To nie tylko wybór dokładnego czyszczenia, ale i wygody. Nowoczesne szczoteczki dostosowują siłę nacisku do zębów lub alarmują o zbyt mocnym nacisku, odmierzają minimalny czas szczotkowania a do tego dbają o zdrowe dziąsła. Nasz świąteczny wybór to szczoteczka rotacyjna ORAL-B PRO 790, która potrafi wytrzymać aż do 14 dni na jednym ładowaniu a dzięki okrągłej główce czyści i pielęgnuje nasze uśmiechy.

2. IRYGATOR
Irygator do czyszczenia jamy ustnej, z pojemnikiem na wodę o pojemności 130 ml. Poprzez masaż wodny wzmacnia zęby. idealny do higieny uzębienia podczas użytkowania aparatów ortodontycznych. Zastosowanie mieszanki wody z powietrzem zapobiega powstawaniu bakterii, które budują płytkę nazębną. Niezastąpiony przyjaciel każdego wielbiciela śnieżnobiałego uśmiechu. Nam do gustu przypadł
PANASONIC EW-1211 DentaCare, ale na rynku dostępnych jest wiele irygatorów różnych firm.

3. SZCZOTECZKA SONICZNA DLA DZIECI
Nie zapominając o najmłodszych, nasz Święty Mikołaj, poleca na prezent szczoteczkę soniczną dla dzieci. Gwarantuje ona nie tylko dokładne czyszczenie zębów i wyrobienie zdrowych nawyków u dziecka, ale także dostarcza mnóstwa frajdy i zabawy! A to wszystko za sprawą szczotki PHILIPS Sonicare For Kids oraz dedykowanej aplikacji, której główną postacią jest sympatyczny Sparkly, który naprawdę lubi mieć czyste zęby. Sparkly pozostaje pod opieką dzieci, a nauczyciel szczotkowania stawia przed dziećmi wyzwania dotyczące dłuższego i lepszego szczotkowania. Za każdym razem, gdy dziecko dobrze umyje zęby, Sparkly jest szczęśliwszy, a każda pomyślnie zakończona sesja szczotkowania jest nagradzana. Dzieci mogą odblokowywać akcesoria, aby Sparkly został spersonalizowany. Można również wygrać dla niego jedzenie, bo Sparkly lubi jeść zdrowo. A rodzice mogą nawet sami wybierać nagrody do umieszczenia w aplikacji.

4. KARTA PODARUNKOWA DO GABINETU STOMATOLOGICZNEGO
Dla osób dbających o regularne wizyty u dentysty a także dla tych, którzy z różnych przyczyn dawno nie odwiedzali stomatologa, ciekawym choć dość nietypowym prezentem jest Karta Podarunkowa do gabinetu. Taki podarunek to niezwykła swoboda dla obdarowanego, wyboru usługi z jakiej chce skorzystać: leczenie, protetyka a może zabiegi przywracające piękny, biały uśmiech? Kwoty kart zaczynają się już od 100zł i tylko od hojności Świętego Mikołaja zależy, jak bardzo będzie można zaszaleć u dentysty 🙂 Dodatkowo nasze Karty upoważniają do 15% rabatu na tej samej wizycie, dzięki czemu zyskuje się jeszcze więcej.

5. PODRÓŻNY ZESTAW DO HIGIENY JAMY USTNEJ
Osoby często podróżujące lub nocujące poza domem, na pewno docenią prezent jakim jest podręczny, podróżny zestaw do higieny jamy ustnej. Pudełko na szczoteczkę, szczotka, pasta, nić czy lusterko to niezbędnik, który w wielu miejscach może nam się przydać a przy tym zajmuje niewiele miejsca. Jesteśmy przekonani, że to podarunek niezwykle trafiony i ogromnie praktyczny.

6. ZESTAW MAŁEGO DENTYSTY PLAY-DOH
Ciastolina Play-Doh to zestaw dentystyczny dzięki któremu każde dziecko ma szansę pobawić się w dentystę. Ciastolina to miękka masa plastyczna, dzięki której wszystkie dzieci mogą wyczarować co tylko zechcą. Ciastolinowa zabawa pobudza wyobraźnię, rozwija sprawność manualną, pomaga w nauce rozróżniania kolorów. Jest też w 100% bezpieczna. Dzięki zestawowi dentystycznemu już dziś Twoje dziecko może poczuć się jak prawdziwy dentysta i zająć się zębami swojego pacjenta. Zestaw daje mu wiele możliwości: możne formować piękne nowe zęby lub leczyć chore ubytki i wypełniać je, może również założyć pacjentowi aparat ortodontyczny lub umyć mu zęby.

7. PROTEZY, LICÓWKI, IMPLANTY, APARATY ORTODONTYCZNE
W Polsce jeszcze może mało popularne, ale na zachodzie już od dawna, bardzo trafionym prezentem, jest zasponsorowanie najbliższym pięknego uśmiechu za sprawą nowej protezy, śnieżnobiałych licówek, doskonałych implantów czy aparatów ortodontycznych. Jest to prezent dość kosztowny i warto mocno przemyśleć jego zakup, żeby nie sprawić obdarowywanemu zakłopotania. Najlepiej dobrze rozeznać się czy to o takim gwiazdkowym prezencie marzy nasza najbliższa osoba i czy faktycznie sprawi jej to ogromną radość.