Leczenie kanałowe pod mikroskopem- nowoczesne narzędzie w leczeniu zębów

Endodoncja czyli leczenie kanałowe to szczególny rodzaj procedury stomatologicznej, pozwalający często  uratować zęba przed usunięciem. Aby precyzyjnie zlokalizować i opracować kanały w zębach z pomocą jak zwykle przyszła technologia. Lekarze zostali wyposażeni w doskonałe narzędzie jakim jest mikroskop endodontyczny. Na czym polega, jaki jest koszt takiego leczenie i czemu warto wybrać gabinet wyposażony w mikroskop?

Mikroskop to jedno z nowocześniejszych narzędzi ułatwiających pracę lekarzowi dentyście a tym samym służące skuteczniejszemu leczeniu pacjentów. Dzięki niemu stomatolog może dokładniej zlokalizować a następnie opracować wszystkie kanały, nawet te niewidoczne gołym okiem. To szczególnie ważne w procesie leczenia, aby nie tylko odnaleźć kanały, ale także szczelnie je wypełnić wraz z odgałęzieniami. Wykorzystanie mikroskopu pozwala obserwować ząb w ogromnym powiększeniu, usunąć wcześniejsze wypełnienia lub zamknąć perforację korzenia czy dna komory zęba. Kiedyś pacjent był zmuszony usunąć ząb, zastąpić go mostem, protezą czy drogim implantem. Dziś nowoczesna medycyna stomatologiczna wyposażona w świetnej jakości narzędzia, pozwala uratować ząb i cieszyć się własnym, pełnym uśmiechem.

Leczenie kanałowe nie należy do najprzyjemniejszych. Zazwyczaj jest długie, ponieważ lekarz musi dostać się do korzenia, następnie oczyścić dokładnie i wypełnić kanał. Co do bólu lekarze robią co mogą, aby pacjent odczuwał jak najmniejszy dyskomfort i przykładają ogromną wagę do tego, aby wizyta odbyła się bezstresowo i bezboleśnie.

Koszt leczenia kanałowego pod mikroskopem w zależności od ilości kanałów waha się w okolicach 600-800 złotych. Mimo, iż nie jest to niska kwota to zdecydowanie warto zainwestować w swoje zdrowie i zachować własne zęby jak najdłużej.

Nasze gabinety na ulicy Bukowskiego w Białymstoku, gabinet w Wysokiem Mazowieckiem oraz w Lubowidzu zostały wyposażone w doskonałe mikroskopy endodontyczne, które pozwalają jeszcze lepiej zadbać o pacjentów, którzy zdecydowali się powierzyć nam swoje uśmiechy.