Gabinety stomatologiczne KAREDENT z tytułem „Dobroczyńca Roku 2018”

W czerwcu już po raz 21 odbyła się uroczysta gala ogólnopolskiego konkursu „Dobroczyńca Roku”. To wyjątkowy plebiscyt nagradzający najbardziej odpowiedzialne i aktywne społecznie polskie firmy. W kategorii „Strategia społecznego zaangażowania” zwyciężyła białostocka sieć gabinetów stomatologicznych KAREDENT, która została doceniona za wkład w edukację i profilaktykę zdrowia wśród dzieci i seniorów.

06 czerwca 2018 podczas uroczystego wręczenia statuetek w Teatrze Kamienica w Warszawie właściciele firmy odebrali gratulacje z rąk organizatora, którym już od ponad 20 lat jest Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce. To właśnie ona wspiera i docenia przedsiębiorstwa i inicjatywy, które chętnie działają na rzecz innych, zmieniają otoczenie, poświęcając swój czas i środki.

„Ten tytuł to ogromne wyróżnienie dla naszej firmy, powód do dumy i satysfakcji. Wszystkie działania które robiliśmy od malowania ścian na oddziale dziecięcym w białostockim szpitalu poprzez setki profilaktyk stomatologicznych czy zbiórek dla potrzebujących wykonywaliśmy z czystej przyjemności, nie licząc na poklask. Takie działania prospołeczne zbliżały do siebie pracowników, budowały więź i poczucie jedności we wspólnej sprawie. To bardzo poprawiło atmosferę w pracy. Ogromnie miło nam jednak, że zostało to docenione w tak prestiżowym konkursie- to daje jeszcze większą motywację by dalej robić swoje”– mówi dr Kamil Chorąży, jeden z właścicieli sieci gabinetów stomatologicznych KAREDENT

Kapituła złożona ze znakomitych ekspertów w dziedzinie biznesu doceniła prowadzoną przez białostockie gabinety akcję „Akademia Zdrowego Uśmiechu” w ramach której lekarze przeprowadzili dziesiątki spotkań edukacyjnych w szkołach i przedszkolach, przebadali setki dzieci pod kątem profilaktyki próchnicy a także  zorganizowali spektakl profilaktyczny „O królu który płakał z bólu”. Pracownicy aby oswoić dzieci z gabinetem nagrywali wideobloga w Internecie  „Życie na unicie”, w którym znani białostoczanie opowiadali o swoich pasjach i wizytach u stomatologa. W dobie ogromnych problemów zdrowotnych wśród najmłodszych, niewłaściwego odżywania i niewystarczającej higieny, takie działania są na wagę złota i przyczyniają się do poprawy zdrowia dzieci i młodzieży.

KAREDENT to sieć gabinetów stomatologicznych z siedzibą w Białymstoku, działająca już od 2000 roku, posiadająca 16 gabinetów na terenie województwa podlaskiego i mazowieckiego (w tym 3 w Białymstoku). Pracujący tam lekarze specjaliści z różnych dziedzin stomatologii wykonują ponad 200.000 procedur stomatologicznych rocznie, za priorytet stawiając sobie piękny uśmiech i zadowolenie pacjenta.

                  

Informacje o konkursie dostępne są na stronie www.dobroczyncaroku.pl.