Dziecko u ortodonty- kiedy potrzebna jest wizyta u specjalisty.

Piękne, zdrowe i idealnie równe zęby to marzenie każdego, kto dba o swój wygląd. Któż nie chciałby bez skrępowania uśmiechać się oszałamiająco jak gwiazdy filmowe.

Panie i panowie ciężko pracują nieraz, aby osiągnąć piękny wygląd. Specjalny makijaż, tony kosmetyków, godziny na zakupach, hektolitry potu na siłowni. Wszystko to na nic, kiedy szpecą nas nieestetyczne zęby i nierówny zgryz. Na pomoc przychodzi dziedzina stomatologii zwana ortodoncją- skuteczny sposób dla każdego, bez względu na wiek. Leczenie ortodontyczne poprawia wygląd, funkcjonowanie zgryzu oraz może częściowo zmienić rysy twarzy.

Od czego zacząć?

Jeśli zauważymy u swojego dziecka lub u siebie niepokojące objawy, takie jak asymetryczna twarz, nieprawidłowo ustawione zęby czy starcie zębów to znak, że dzieje się coś niepokojącego. Podobnie brak jednego lub więcej zębów, ich opóźnione lub przedwczesne wyrzynanie, a także cofnięta lub zbyt wysunięta żuchwa sugerują, że powinniśmy udać się do specjalisty- mówi dr Katarzyna Chodorowska-Cymbor – lekarz ortodonta z gabinetu stomatologicznego KAREDENT. Częstą przesłanką pojawiających się problemów,  jest również zbyt długie ssanie smoczka, ssanie palca, obgryzanie paznokci, nagryzanie różnych przedmiotów np. ołówków oraz nawykowe oddychanie przez usta. Warto pamiętać, że kiedy dojdzie do przedwczesnej utraty zęba z powodu próchnicy czy urazu, powinniśmy koniecznie umówić się do lekarza. Jeśli mamy wątpliwości, należy zapytać swojego stomatologa czy nasze dziecko wymaga leczenia ortodontycznego.  Podstawą od której należy zacząć jest zdiagnozowanie problemu, następnie dobrym krokiem jest umówienie się do lekarza ortodonty, który po pierwsze oceni potrzebę a następnie zaplanuje odpowiednie leczenie.

Co dalej?

Wraz z modą na proste zęby, przyszła także moda na noszenie aparatów.  Estetyczne zameczki czy kolorowe gumki sprawiły, że dbanie o prosty zgryz stało się trendy.

Leczenie ortodontyczne trwa zazwyczaj od 18 do 30 miesięcy. Kiedy już ortodonta podejmie decyzję o zdjęciu aparatu, zaleca się zastosowanie pełnej higienizacji. Zabieg piaskowania i skalingu sprawi, że nasz uśmiech będzie nie tylko prosty ale także pozbawiony szpecącego kamienia nazębnego i przebarwień. Jeśli naturalny kolor nadal nie będzie nas zadowalał, można wykonać wybielanie zębów w gabinecie, bo chociaż nie jest to najtańsze rozwiązanie, to uśmiech jest naszą wizytówką i inwestycją na całe życie.

Zapraszamy na konsultacje i leczenie ortodontyczne do gabinetu stomatologicznego Karedent (ul.1000-lecia P.P. 10 lok.9A, wieżowiec z Biedronką)

Zapisy telefonicznie: 85 68 71 500