Cały KAREDENT mówi #aaa!

Jak co roku, marzec to wyjątkowy miesiąc, w trakcie którego przypadają aż dwa ważne dla nas święta. Pierwsze, 5 marca czyli Dzień Dentysty a kolejne już wkrótce, 20 marca- Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej. Dla nas jest to szczególnie istotne, ponieważ to doskonały pretekst, aby zwiększyć obroty, spotykać się z dzieciakami, opowiadać o zdrowych nawykach i przebadać maluchy pod kątem wczesnego wykrywania próchnicy.

Polskie Towarzystwo Stomatologiczne we współpracy z Naczelną Izbą Lekarską i innymi organizacjami, powołało do życia kampanię Cała Polska Mówi #aaa! Dzięki tej wspaniałej inicjatywie, wszystkie gabinety, szkoły, przedszkola czy pojedynczy lekarze, mogli wesprzeć swoją wiedzą setki dzieciaków, jak dbać o zdrowe zęby. Jest to szczególnie ważne, gdyż w naszym województwie, tak jak i w całej Polsce, próchnica wśród najmłodszych jest wszechobecna. A nie wolno przy tym zapominać, że próchnica jest chorobą- do tego zakaźną!

KAREDENT w ciągu ostatnich tygodni, dołożył swoją cegiełkę do pięknej akcji, spotykając się z dziesiątkami dzieci, instruując prawidłowe szczotkowanie, opowiadając o zdrowych odżywianiu i badając oraz zabezpieczając przed próchnicą ząbki najmłodszych pacjentów.

Serdecznie dziękujemy szkołom i przedszkolom, które włączyły się w akcje, zapraszały nas do siebie i odwiedzały wraz z dziećmi nasze gabinety oraz firmie Oral B za pasty do zębów dla dzieci. Nie ma nic piękniejszego, niż wspólna walka o piękne i zdrowe uśmiechy każdego dnia.