Bezpłatne przeglądy dentystyczne dla dzieci- rusza Akademia Zdrowego Uśmiechu

Próchnica zębów to nie tylko groźna choroba zakaźna, ale przede wszystkim zalążek innych groźnych dolegliwości.

Wyniki badań przeprowadzonych przez Ministerstwo Zdrowia są zatrważające i ujawniają, że tylko niecałe 15% pięciolatków w naszym województwie nie ma próchnicy. Co więcej, tylko 4% podlaskich siedmiolatków ma całkowicie zdrowe zęby. Tymczasem zaniedbania w higienie jamy ustnej czy brak regularnych wizyt kontrolnych może doprowadzić do całkowitej utraty zębów, problemów z nerkami czy nawet cukrzycy!

W celu podniesienia świadomości rodziców na ten temat a także zwiększenia profilaktyki jamy ustnej u najmłodszych, powstał program Akademia Zdrowego Uśmiechu. Jest to projekt skierowany głównie do placówek oświatowych, ale mogą również korzystać z niego indywidualnie rodzice ze swoimi pociechami. Akademia stworzona pod opieką merytoryczną i medyczną białostockiej sieci gabinetów stomatologicznych KAREDENT, zakłada edukację poprzez warsztaty z prawidłowego szczotkowania i odżywania, omawiania złych i dobrych nawyków higienicznych a także profilaktykę i leczenie dzieci, a to wszystko absolutnie bezpłatnie. Spotkania odbywają się zarówno w szkołach i przedszkolach jak i w gabinetach stomatologicznych. Nauka przez zabawę połączona z oswajaniem dziecka z gabinetem stomatologicznym, pozwoli rodzicom na bezstresowe wizyty z dzieckiem u dentysty w przyszłości a samym dzieciom, na długo cieszyć się zdrowym uśmiechem. Dzięki współpracy stomatologów z nauczycielami i rodzicami, w bliskiej przyszłości można mieć nadzieję, na poprawę stanu zdrowia zębów wśród podlaskich przedszkolaków i uczniów.

Inicjatorzy Akademii Zdrowego Uśmiechu zapraszają wszystkie placówki oświatowe do przyłączanie się do programu, który będzie realizowany w gabinetach Karedent przy ul. Bukowskiego 1 lok. U3, ul. Upalnej 19 lok. 3 i ul. Tysiąclecia P.P. 10 lok.21A (CM Revita). Więcej informacji można uzyskać telefonicznie pod numerem telefonu: 85 875 41 91